Vairāk sporta, mazāk reklāmas

11.10.2017 22:35

Ventspils ar uzvaru atver Eiropas durvis

Šovakar BK “Ventspils” ar skaļu pieteikumu uzsāka Eiropas ceļu FIBA Čempionu līgā, kad savā laukumā uzvarēja līgas čempionus “Iberostar Tenerife” ar rezultātu 73:72. Rezultatīvākais ventspilnieku rindās bija Ronalds Zaķis ar 14 gūtiem punktiem un 7 atlēkušām bumbām.

Roberts Štelmahers izvēlējās sākuma sastāvā laukumā sūtīt Juciku, Gulbi, Šķēli, Hamiltonu un Ubillu.

1.ceturtdaļa. Pirmos punktus gūsts Spānijas komandas spēlētājs Tobijs. Ventspilniekiem nesekmīgs no groza apakšas 2 reizes pēc kārtas ir Jucikas . Ventspilniekiem rezultātu ar tālmetienu atklāj Ubilla. Precīzs no pustālās distances ir arī Hamiltons (5:4). Precīzs no soda metienu līnijas ir polis Ponitka, bet otrā zāles galā ar precīzu metienu no groza apakšas atbild Jucikas. Abas komandas rūpīgi darbojas gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Ceturtdaļa noslēdzas ar nelielu Iberostar Tenerife pārsvaru 18:19

2.ceturtdaļa. Ingus Jakovičs ir precīzs no tālmetiena līnijas un izvirza vadībā savu komandu (21:19). Abas komandas iegulda pamatīgu darbu aizsardzībā, neļaujot gūt punktus, tiesa, komandas ir arī neprecīzas gan no tālās distances, gan arī no pustālās. Vairākas minūtes uz rezultāta tablo skaitļi nemainās (23:23), līdz Gulbim izdodas to izkustināt ar tālmetienu (26:23). 4 punktus pēc kārtas izdodas atkarot spāņiem (26:27), bet Gulbis ir precīzs no soda metienu līnijas un gūst 3 punktus (29:27). Gulbim izdodas realizēt arī tālmetienu, bet neatlaidīga ir čempionvienība un neļauj ventspilniekiem atrauties. Pagalam neveiksmīgi tiek nospēlēts spēles noslēgums 36:37

3.ceturtdaļa. Pārliecinošāk iesāk Tenerifes komanda, kura ir divas reizes ir precīza no tālmetienu distances un izvirzās vadībā ar lielāko punktu pārsvaru + 7 (36:43). Štelmahers sasauc savu komandu uz sapulci, pēc kuras 2 punktus ar caurgājienu izdodas atkarot Šķēlem. Vēl 2 punktus no soda metienu līnijas pievieno Jucikas un tikai -3 ventspilniekiem (40:43). Precīzi no tālmetienu līnijas ir Spānijas komanda, bet Gulbim izdodas 2+1 uzbrukuma gājiens (43:46). Jakoviča mēģinājums rezultātu izlīdzināt ir neveiksmīgs, bet Zaķis ar efektīgu danku rezultāta starpību samazina līdz minimumam (45:46). Lieliski turpina spēlēt Bassas , gūstot vēl divus punktus, bet halli kājās pieceļ Zaķis, kurš vēlreiz lieliski nospēlē uzbrukumā un gūst punktus grozā no augšas. Pēc neilga brīža savu atlētismu demonstrē arī Hamiltons, kurš arī bumbu triec grozā no augšas un vairs tika minimāls -1 (49:50). Zaķim vēl viens uzbrukums noslēdzas ar triecienu grozā no augšas, bet Juciks pievieno 2 punktus, tomēr arī Spānijas komanda ir precīza no groza apakšas. Lielisku punktu ceturtdaļai pieliek Hamiltons, kurš ir precīzs no tālās distances un ventspilnieki izvirzās vadībā 56:54.

4.ceturtdaļa. Ventspils atrodas uz emocionāla pacēluma, bet vēl jāaizvada vismaz 10 spēles minūtes. Ceturtdaļa iesākas ar ventspilnieku uzbrukumu. Tomēr veiksmīgāki ir Tenerifes spēlētājs Allen un rezultāts neizšķirts (56:56). Šķēle iemet tālmetienu uzbrukuma pēdējā sekundē (59:58). Pēc precīziem soda metieniem vadību pārņem Tenerifes komanda. Gulbis iemet tālu pustālo metienu, Jucikas pievienu vēl divus un + 5 BK “Ventspils” (65:60). Spānijai izdodas 2 punktus atkarot, vēl 2 punktus pievieno Ponitka un vairs tikai +1 (65:64). Uzbrukuma piezīmi saņem Gulbis, bet Spānijas komanda gūst 2 punktus un izvirzās vadībā (65:66). Zaķis izvirza komandu vadībā ar soda metienu palīdzību (67:66). Hamiltons pārtver bumbu aizsardzībā un dodas ātrajā uzbrukumā, tomēr tiek bloķēts. Sekmīgs no soda metienu līnijas ir Ubilla (69:66). Tomēr Spānijas komandai izdodas rezultātu izlīdzināt (69:69). 2 minūtes līdz spēles beigām precīzs no soda metienu līnijas ir Bassas (69:71). Tik pat precīzs soda metienos ir Zaķis un atkal neizšķirts (71:71). Ventspils veiksmīgi nospēlē aizsardzībā, tomēr zāles otrā galā Zaķis nopelna uzbrukuma piezīmi, arī aizsardzībā viņam piezīme, bet Tobijs realizē tikai vienu soda metienu (71:72). Uzbrukumā kļūdās Gulbis, tomēr neveiksmīgs uzbrukums ir arī Spānijas komandai. Zaķis 7 sekundes pirms spēles beigām iemet no groza apakšas, bet aizmet garām soda metienu. Tenerifes komandai vairs punktus neizdodas gūt un pirmā uzvara FIBA Čempionu līgā izcīnīta. Spēle noslēdzas ar rezultātu 73:72.

Pievienoja: goal46Oriģinālavots: bkventspils.lv