Vairāk sporta, mazāk reklāmas

20.02.2018 18:15

Vecvagars: “Rīgā ir laiks sagatavoties, varēsim spēlēt maksimāli agresīvi”

Latvijas vīriešu valstsvienība sākusi gatavoties Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlēm ar Ukrainas (piektdien, 23. februārī) un Turcijas (pirmdien, 26. februārī) izlasēm, kas notiks “Arēnā Rīga” (sākums plkst.19:30, biļetes var iegādāties šeit).

KAS JĀIZDARA. Pasaules kausa kvalifikācijas pirmajā posmā minimālais uzdevums – iekļūt starp grupas 3 labākajām komandām, lai otrajā posmā turpinātu cīņu par ceļazīmi uz PK2019 finālturnīru Ķīnā. Svarīga katra uzvara, jo uz otro posmu tiks ņemta līdz visa pirmā posma bilance.

SITUĀCIJA TURNĪRĀ. Novembrī B grupā vislabāk nospēlēja Turcijas izlase, kas savā laukumā uzvarēja Latviju (85:73) un izbraukumā – Ukrainu (67:60). Latvijas valstsvienībā izpildīja obligāto programmu, pēc neveiksmes Turcijā, savā laukumā pieveicot zviedrus (82:73). Ukraiņiem viens pluss – uzvara izbraukumā Zviedrijā un viens mīnuss (Kijevā zaudējums turkiem).

TURNĪRA STRATĒĢIJA. Februārī kalendārs Latvijai ir izdevīgs – abas spēles savā laukumā, paverot iespēju pakāpties pat uz 1. vietu grupā. Taču FIBA/Eirolīga konflikta dēļ Latvija palikusi bez trim pamatsastāva spēlētājiem, kamēr ukraiņiem zaudējumu sastāvā nav. Arī Turcijai nebūs vairāku Eirolīgas klubu spēlētāju, toties atgriezušies rudenī nespēlējušais naturalizētais saspēles vadītājs Bobijs Diksons un Kenans Sipahi.

SASTĀVS. Salīdzinot ar novembra spēlēm, komandu papildinājuši centra spēlētājs Mārtiņš Meiers, saspēles vadītājs Dāvis Lejasmeiers un aizsargs Rihards Lomažs. Hroniska savainojuma dēļ nevarēs spēlēt Ojārs Siliņš, kurš pēc Rīgā veiktas medicīniskās pārbaudes pēc kluba lūguma rehabilitācijas procesu turpinās Itālijā. Nav uzaicināts spēka uzbrucējs Rolands Freimanis.

LBS PREZIDENTS VALDIS VOINS: “Diemžēl nav mainījusies situācija FIBA un Eirolīgas konfliktā, tāpēc nevar palīdzēt Dairis Bertāns, Jānis Timma un Jānis Strēlnieks. Taču ierindā ir seši EuroBasket2017 dalībnieki, ir gan pieredzējuši basketbolisti, gan enerģiski jaunie, turklāt komandai jau ir divu spēļu pieredze. Ceram uz līdzjutēju palīdzību. Īpaši brīžos, kad neklāsies viegli, jo pretinieki ir stipri un cīņa par uzvaru būs nopietna.”

VALSTSVIENĪBAS GALVENAIS TRENERIS ARNIS VECVAGARS: “Sastāva problēmas nemazina apņēmību. Dažu dienu laikā centīsimies izveidot kaujiniecisku kolektīvu un sagatavoties gan taktiski, gan psiholoģiski. Abas pretinieku komandas saņēmušas pastiprinājumu un vismaz uz papīra kļuvušas stiprākas. Kā būs laukumā – redzēsim. Katrā ziņā gatavojamies ļoti nopietnām cīņām. Labi, ka būs laiks pilnvērtīgiem treniņiem un atpūtai starp spēlēm, tāpēc varēsim spēlēt maksimāli agresīvi.”

VALSTSVIENĪBAS KAPTEINIS JĀNIS BLŪMS: “Sastāvs ir konkurētspējīgs, maksimāli labi jāsagatavojas, koncentrējoties katrā treniņā un savā laukumā jādomā tikai par uzvaru.”

Pievienoja: goal46Oriģinālavots: basket.lv
Reitings 0

Komentāri

Tikai reģistrētie lietotāji var atstāt komentārus IenāktReģistrēties