Vairāk sporta, mazāk reklāmas

03.11.2017 22:48

Vīriešu valstsvienība: nosaukti kandidāti, otrdien sāks pārdot biļetes uz spēli Latvija - Zviedrija

Latvijas Basketbola savienība novembra beigās paredzētajām FIBA Pasaules kausa izcīņas’2019 kvalifikācijas turnīra pirmajām spēlēm ar Turcijas izlasi (24. novembrī Bursā) un Zviedrijas izlasi (26. novembrī plkst.17 “Arēnā Rīga”) reģistrējusi 24 spēlētājus.

Kandidātu sarakstā ir deviņi EuroBasket2017 dalībnieki, kā arī četri basketbolisti, kuri valstsvienībā vēl nav spēlējuši.

Otrdien, 7. novembrī, portālā basket.lv sāksies biļešu tirdzniecība uz svētdien, 26. novembrī, plkst.17 “Arēnā Rīga” paredzēto FIBA Pasaules kausa izcīņas’2019 kvalifikācijas turnīra spēli Latvija – Zviedrija (līdz 9. novembra vakaram) būs spēkā īpašs piedāvājums).

Vīriešu valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Kandidātu saraksts tapis sadarbībā ar LBS Treneru komisiju. Tā kā valstsvienības darbam atvēlētais “logs” ir ļoti īss, nebūs laika eksperimentiem un spēlētāju pārbaudīšanai, tāpēc uz spēlēm izsauksim 12-15 spēlētājus un vairākiem basketbolistiem iekļūšanas šajā sarakstā drīzāk ir signāls, ka mēs uz viņiem ceram tālākā nākotnē. Taču atlikušajā laikā plānus var koriģēt savainojumi un var rasties situācija, ka konkrētā pozīcijā jāiesaista spēlētājs, kurš pagaidām nešķiet prioritārs.

Lielāko noskaidrību joprojām rada Eirolīgas spēlētāju statuss. Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns un Jānis Timma man apliecinājuši, ka ir gatavi spēlēt valstsvienībā, ja būs iespēja to darīt. Spēlētājiem nosūtīti oficiāli uzaicinājumi un tālāk stājas spēkā juridiskās procedūras, kurās iesaistītas ne tikai FIBA un ULEB Eirolīga, bet arī Eirolīgas pārstāvēto valstu sporta organizācijas un valdības. Bet pagaidām mums, trenerim, jābūt gataviem dažādiem variantiem.

Ja paliek spēkā Eirolīgas kalendārs, kurā paredzētas spēles 23. novembrī, spēlētāji pat pauduši gatavību 24. novembrī ierasties uz spēli Stambulā, taču, manuprāt, tas būtu ļoti riskants solis – trīs nopietnas spēles četrās dienās ar diviem pārlidojumiem. Iespējams, būtu lietderīgi vislabāko sastāvu sapulcēt 26. novembrī uz spēli Rīgā. Taču, lai kā risināsies šis jautājums, mērķis paliek nemainīgs – cīņa par uzvaru katrā spēlē.

Ar Eiropas kausa izcīņā startējošo klubu spēlētājiem nekādu problēmu nav – šajā turnīrā valstsvienības “loga” laikā spēļu nebūs.

Patīkami, ka aboslūti lielākajai spēlētāju daļai sezona sākusies veiksmīgi – ir nozīmīga loma un liels spēles laiks klubu sastāvos. Tas attiecas gan uz EuroBasketb2017 dalībniekiem, gan, piemēram, Mareku Mejeri un Anžeju Pasečņiku, kuri vasarā nepiedalījās kopīgajā darbā.

Uziacinātos kandidātus gaidīsim Rīgā tūlīt pēc nacionālo čempionātu spēlēm, kuras notiks 18. un 19. novembrī. Pirmais koptreniņš paredzēts pirmdien, 20. novembra vakarā. 21. novembrī divreiz trenēsimies Rīgā, bet jau 22. novembrī dosimies uz Turciju, lai bez lieka stresa varētu aizvadīt divus treniņus spēles vietā Bursā. 25. novembrī atgriežamies Rīgā, bet 26. novembrī plkst.17 gaidām visus līdzjutēhjus “Arēnā Rīga” uz spēli ar Zviedriju. “6. spēlētāja” atbalsts ļoti noderēs, lai spertu soli tuvāk Pasaules kausa finālturnīram, kurā, sapulcējot vislabāko sastāvu, būs iespēja sagādāt tādus pašus svētkus, kā septembrī EuroBasket2017 laikā.”

Pievienoja: goal46Oriģinālavots: basket.lv
Reitings 0

Komentāri

Tikai reģistrētie lietotāji var atstāt komentārus IenāktReģistrēties