Vairāk sporta, mazāk reklāmas

20.04.2017 22:46

Aleksandrs Starkovs: Galvenais uzdevums ir izveidot stipru komandu

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde trešdien, 19. aprīlī par nacionālās izlases galveno treneri apstiprināja pieredzējušo pašmāju speciālistu Aleksandru Starkovu, kuram šis jau būs trešais periods pie valstsvienības stūres.

Vienošanās ar Starkovu ir panākta līdz 2018. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas cikla beigām un uz visu nākamo ciklu, proti, 2020. gada UEFA Eiropas futbola čempionāta ciklu.

"Vispirms vēlos pateikt paldies Mariana Pahara komandai par paveikto darbu, neskatoties uz ne tik veiksmīgo rezultātu, kādu visi gaidījām. Marians Pahars ir atstājis savu vietu Latvijas vēsturē un, kā jau katrā jomā, noteikti arī viņa darbā ir lietas, kuras mēs varam vērtēt pozitīvi," preses konferences ievadā izteicās Guntis Indriksons.

"Pirmkārt, esmu pateicīgs par uzticību LFF vadībai. Es atnācu, lai kopā ar jums, ar spēlētājiem un valstsvienību sasniegtu panākumus. Es zinu, ka tā ir liela atbildība un smags darbs. Galvenais uzdevums ir izveidot stipru komandu. Tad būs progress, rezultāti un uzvaras. Šodien valde apstiprināja manu kandidatūru. Tālāk būs mans nākamais solis - komandas sastāva un palīgu komplektēšanā," savā ievadrunā izteicās tikko apstiprinātais Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.

"Es neesmu atnācis uz šejieni, lai aizņemtu kāda vietu. Šeit ir nepieciešams gūt panākumus. Līdz ar panākumiem progresēs arī pati komanda un spēlētāji. Sportiskajā ziņā mūsu mērķi ir ļoti lieli. Uzskatu, ka Marians darbā ar nacionālo izlasi izdarīja daudz pareizas lietas. Viņš labi strādāja, un ar viņu joprojām esam labās attiecībās. Domāju, ka arī turpmāk mēs ar viņu regulāri tiksimies," sportiskos mērķus un attiecības ar iepriekšējo izlases galveno treneri iezīmēja A. Starkovs.

Uz jautājumu, kāpēc iepriekšējo gadu laikā treneris nav strādājis augstākajā līmenī, Aleksandrs Starkovs sākumā atbildēja ar retorisku pretjautājumu par to, kas tad ir uzskatāms par augstāko līmeni, bet tas izteicās sekojoši: “Man jau bija regulārs darbs. Iepriekšējos gados esmu strādājis ar pašmāju jaunajiem futbolistiem. Tajā brīdī manā karjerā tas bija pietiekoši. Es neesmu tas, kurš dod neizpildāmus solījumus. Taču esmu pārliecināts par saviem spēkiem. Kad man piedāvāja šo amatu, es par to labi padomāju... Biju pārliecināts par saviem spēkiem, tāpēc beigās arī piekritu."

“Runājot par sākumsastāva izvēli konkrētajam mačam, treneris neizvēlās tikai pēc spēlētāju vārda un uzvārda. Svarīgi ir tas, kādā kondīcijā ir attiecīgais futbolists konkrētajā brīdī. Nereti tiek plānots viens sastāvs, bet tad futbolists gūst traumu klubā, un vairs nav gatavs spēlēt. Jautājums ir nevis par spēlētāja spējām kopumā, bet par viņa gatavību konkrētajā mirklī. Tāpēc šodien prognozēt sastāvu uz mēnesi vai diviem uz priekšu ir ļoti grūti. Protams, vienmēr ir pieejams paplašināts kandidātu saraksts. Strādājot kopā ar Marianu Paharu, nereti saskārāmies ar situāciju, ka plānotais kandidātu saraksts un nometnē esošais spēlētāju sastāvs atšķiras par kādiem 20 procentiem,” Latvijas izlases galvenais treneris preses konferences laikā argumentēja, kāpēc viņš nevēlas nosaukt konkrētu sākumsastāvu, kādu viņš gribētu redzēt nacionālajā futbola izlasē šodien.

“Kandidātu sastāva veidošanā es cenšos pieturēties pie veselā saprāta. Ir spēlētāji, kas vienmēr būs gatavi spēlēt. Kopumā mums ir septiņi futbolisti, kas Latvijas nacionālajā izlasē aizvadījuši 100 un vairāk spēles. Piemēram, sarunā ar Gruzijas Futbola federācijas prezidentu Levanu Kobiašvili viņš nevarēja saprast, kā Vitālijs Astafjevs varēja nospēlēt 167 spēles valstsvienībā. Tomēr uzskatu, ka sastāva stabilitātei nav arī pēdējā nozīme sekmīga rezultāta sasniegšanā,” ar savu sastāva komplektēšanas pieeju dalās Aleksandrs Starkovs.

“Manuprāt, Latvijas nacionālajā izlasē vienmēr ir jāspēlē pašmāju labākajiem futbolistiem, kas pēc sava līmeņa ir pelnījuši šeit būt. Vienlaikus arī ņemot vērā pašreizējo situāciju turnīra tabulā, jādomā arī par nākamo ciklu. Tuvākajās spēlēs šajā kvalifikācijas ciklā mums primāri jādomā par stipras komandas izveidi. Komandā jāspēlē spēcīgākajiem futbolistiem, bet vienlaikus mums būs jāpieslēdz arī jaunie spēlētāji,” piebilst Aleksandrs Starkovs.

“Apsolu, ka nākotnē ar medijiem sarunāšos tādā valodā, kādā tiks uzdots jautājums. Atceros, kad mēs iekļuvām 2004. gada UEFA Eiropas čempionāta finālturnīrā, toreiz priecājās pilnīgi visi. Mans galvenais uzdevums kā speciālistam ir darīt visu, lai atkārotu šo panākumu vai vismaz būt tuvu tam. Šodien situācija arī mainās. Strādājot ar pašmāju jaunajiem puišiem, saprotu, ka vide, kurā cilvēks atrodas," izteicās A. Starkovs.

Pievienoja: goal46Oriģinālavots: lff.lv
Reitings 0

Komentāri

Tikai reģistrētie lietotāji var atstāt komentārus IenāktReģistrēties