Vairāk sporta, mazāk reklāmas

19.04.2017 22:12

Guntis Indriksons apstiprina LFF valdei savu pilnvaru nolikšanu 2018. gada LFF kongresā

Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Guntis Indriksons trešdien, 19. aprīlī, notikušajā LFF valdes sēdē apstiprināja valdes locekļiem lēmumu 2018. gada LFF kongresā nolikt savas darba pilnvaras.

LFF valde pieņēmusi Gunta Indriksona lēmumu atkāpties no prezidenta amata 2018. gada kongresā, tādējādi rosinot vēlēšanu sagatavošanas procedūras uzsākšanu atbilstoši statūtiem 2017. gada laikā.

NACIONĀLĀS IZLASES GALVENĀ TRENERA APSTIPRINĀŠANA

Valdes sēdē apstiprināšanai par Latvijas nacionālās futbola izlases galveno treneri tika virzīts Aleksandrs Starkovs, kura piemērotību amatam atbalstīja arī Latvijas Futbola treneru asociācija (LFTA). Tās vienbalsīgo viedokli valdes sēdē pamatoja LFTA priekšsēdētājs Jānis Skredelis, virzīto kandidatūru atbalstot arī LFF prezidentam Guntim Indriksonam, LFF ģenerālsekretāram Jānim Mežeckim un LFF sporta direktoram Dainim Kazakevičam. Pats Aleksandrs Starkovs pauda gatavību darbu uzņemties, izklāstot savu redzējumu par pašreizējo situāciju Latvijas nacionālajā izlasē un galvenajiem tuvākās nākotnes darbu akcentiem. Jaunais izlases galvenais treneris amatā tika apstiprināts ar LFF valdes locekļu balsu vairākumu, klātesošajiem esot par un diviem valdes locekļiem atturoties.

Līdz ar šo lēmumu Aleksandrs Starkovs noslēdzis savu darba cēlienu LFF valdē, kas turpmāk darbosies 11 cilvēku sastāvā.

LFF valde vienlaicīgi izsaka pateicību līdzšinējam izlases galvenajam trenerim Marianam Paharam un viņa treneru korpusam par ieguldīto darbu un veikumu Latvijas futbola labā!

PAR SITUĀCIJU AR SKONTO STADIONU UN NACIONĀLĀS IZLASES 2017. GADA MĀJAS SPĒLĒM

LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis iepazīstināja klātesošos ar aktuālo situāciju Skonto stadionā un LFF iesaistīšanos pēc iespējas operatīvākā iesaistīto pušu konflikta atrisināšanā. Situācijas analīzē valde izcēla apstākli, ka Skonto stadiona nākotne ietekmē ne tikai Latvijas nacionālās izlases tuvākās mājas spēles, bet arī Latvijas klubu mājas spēles Eiropas klubu turnīros un vairāku Virslīgas čempionāta galvaspilsētas komandu spēles. Ņemot vērā esošo situāciju, Latvijas futbola pašreizējās infrastruktūras intereses un Latvijas futbola līdzjutēju ērtības, LFF nemaina savu nostāju, darot visu iespējamo, lai tuvinātu konfliktā iesaistītās puses situācijas atrisinājumam ar primāro mērķi uzņemt Latvijas nacionālās izlases spēles Skonto stadionā. Līdztekus tam LFF valde šajā ārkārtas situācijā atbalsta jau uzsāktos centienus Daugavas stadiona Liepājā operatīvai uzlabošanai līdz Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) trešās kategorijas stadiona prasību atbilstībai, lai Latvijas izlasei un pašmāju klubiem būtu alternatīva spēļu aizvadīšanas vieta gadījumā, ja Skonto stadiona jautājumā iesaistītās puses esošo situāciju nepratīs atrisināt. Šādas rīcības labad LFF jau ir guvusi sadarbības atbalstu Liepājas domē un turpina sarunas ar UEFA, kā arī vērsusies Izglītības un zinātnes ministrijā, Ministru kabinetā un Saeimas sporta apakškomisijā.

CITI LĒMUMI

LFF valdes sēdē tāpat tika apstiprinātas izmaiņas LFF pārvaldes modeļa un statūtu revīzijas darba grupā, no kuras personisku iemeslu dēļ izstājies Mārtiņš Knipšis, savukārt darba grupā iekļauti Renārs Kurmis un Kaspars Gorkšs.

Tāpat LFF valde izskatīja 13 federācijas biedru parakstīto un Krišjāņa Kļaviņa iesniegto iesniegumu ar lūgumu atcelt Latvijas futbola 1. un 2. līgas komandu dalības maksu, kā arī tiesnešu darba apmaksu un tiesnešu brigādes transporta izdevumus no klubu līdzekļiem. Iesniegumā lūgts līdz ar 2017. gada sezonu šos izdevumus pilnībā segt no LFF līdzekļiem. LFF valde lēma atbalstīt tiesnešu apmaksas, tiesnešu transporta kompensācijas un apbalvošanas izdevumu segšanu 1. un 2. līgas čempionātos no LFF līdzekļiem tām organizācijām, kuras ir oficiāli LFF biedri.

LFF valde iepazinās ar biedrības Latvijas Futbola Virslīga iesniegto vēstuli, kurā biedrība lūdz samazināt maksu par spēļu organizāciju (tiesnešu darba samaksa un transporta izdevumi). Iesniegumu uzdots izskatīt LFF Klubu sacensību komitejai, kurai jāsniedz savi priekšlikumi izskatīšanai nākamajā valdes sēdē.

Valde tika informēta par Daiņa Gudermaņa atkāpšanos no Infrastruktūras un reģionālās attīstības komitejas priekšsēdētāja vietnieka amata, tāpēc komitejas priekšsēdētājam Vladimiram Žukam līdz nākamajai valdes sēdei uzdots izvirzīt Infrastruktūras un reģionālās attīstības komitejas priekšsēdētāja vietnieka kandidatūru no valdes locekļu vidus.

Nākamā LFF valdes sēde nozīmēta 17. maijā.

Pievienoja: goal46Oriģinālavots: lff.lv
Reitings 0

Komentāri

Tikai reģistrētie lietotāji var atstāt komentārus IenāktReģistrēties