Vairāk sporta, mazāk reklāmas

29.05.2017 15:54

Bobs Hārtlijs: Tas ir sākums lieliskai Latvijas hokeja kustībai

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs neilgi pirms došanās uz savu dzimteni sniedza ekskluzīvu interviju Latvijas Hokeja federācijas (LHF) preses daļai.

Kanādiešu speciālists pastāstīja par Latvijas hokeja nākotni, sāpīgo zaudējumu Vācijai, 2021.gada čempionātu Rīgā un citām aktuālām lietām.

- Runājot par dalību pasaules čempionātā - šīs Jums bija pirmais pasaules čempionāts kā trenerim, kā vērtējat šo pieredzi?

Ziemeļamerikā parasti play-off ir septiņas spēles pret vienu un to pašu komandu. Spēli pēc spēles var iepazīt tos pašus spēlētājus, savukārt, pasaules čempionātā jāspēlē septiņas spēles ļoti īsā laika periodā pret dažādām komandām. Neatkarīgi no tā, vai komanda zaudē vai uzvar, iepriekšējā spēle ir pilnībā jāaizmirst. Es vienmēr saku spēlētājiem - pēc spēles pusnaktī vienmēr sākas jauna spēle, pusnaktī viss beidzas un jāsāk domāt par nākamo, pilnīgi citu spēli, pret citu pretinieku. Pasaules čempionāts bija patīkama pieredze, īpaši atmosfēras ziņā, bija daudz līdzjutēju no Latvijas. Es jutu, ka esam labi sagatavojušies, spēlētāji bija gatavi gan fiziski, gan mentāli. Spēlē pret Vāciju, es redzēju, ka mēs esam labākie slidotāji laukumā, lai arī Vācijai bija divas brīvas dienas pirms spēles. Latvijas hokejisti izdarīja lielu darbu un esmu apmierināts.

- Šogad neizdevās iekļūt ceturtdaļfinālā, tomēr, vai Jūs kā treneris jutāt gandarījumu par paveikto?

- Es jutu gandarījumu par spēlētājiem, viņu sniegumu. Kopā ar federāciju mēs ļoti gribējām Latvijas hokejā ienest pozitīvas emocijas. Es sacīju spēlētājiem, ka katram zēnam un meitenei, kurš Latvijā spēlē hokeju ir jāizjūt lepnums par Latvijas izlasi. Šajā ziņā mums ir jābūt kā vēstniekiem, kā tirgotājiem, kas "pārdod" hokeju - mums jārada pozitīvā gaisotne ap hokeju, lai tie cilvēki, kuriem šis sporta veids nav interesējis, pievienojas spēlētāju vai līdzjutēju lokam. Tās ir augstas likmes un es biju ļoti priecīgs, kā mūsu puiši parādīja savu profesionalitāti. Jā, varbūt, mēs nesasniedzām gaidītos rezultātus, bet es nevarētu prasīt no hokejistiem lielāku pašatdevi, disciplīnu un ieguldīto darbu.

- Kādu hokeju rādīja hokeja lielvalstu komandas, kas cīnījās par medaļām?

- Mūsu izlase spēlēja tādu pašu hokeju kā hokeja lielvalstis. Man patīk ātrs, uzbrukumā balstīts hokejs. Ja spēle notiek tikai no aizsardzības pozīcijām, tad, manuprāt, pretiniekam tiek raidīts vēstījums, ka mēs neesam pietiekami ātri, pietiekami labi, tāpēc mēs mazināsim iespēju nodarīt maksimālu kaitējumu, proti, ielaist vairāk vārtus, labāk tikt sakautiem ar rezultātu 4:0, nevis 7:0. Manā ieskatā, tas ir nepareizi. Hokejisti ir uz viena un tā paša ledus, viņiem ir trīs divdesmit minūšu periodi, ir jāaizmirst par to, ka pretinieka komanda, varbūt, ir labāka. Ir jārada pareizais prāta stāvoklis. Lūk, cik tuvu mēs bijām zviedriem, bet viņi ir zelta medaļnieki. Mēs ļoti labi cīnījāmies pret pasaules čempioniem. 3:1 pret amerikāņiem - mēs izdarījām kļūdas trešajā periodā, kas mums maksāja spēli - kļūdas vienmēr būs hokeja spēles sastāvdaļa, lai arī kā mums to negribētos. Hokejs ir kļūdu spēle.

- Nupat kļuva zināms, ka Latvija un Baltkrievija ieguvusi tiesības organizēt pasaules čempionātu 2021.gadā. Kā to vērtējat?

- Jā, tā ir lieliska ziņa! Esmu runājis ar U-20 treneriem - šiem puišiem 2021.gadā būs iespēja debitēt Latvijas nacionālajā valstsvienībā - savā valstī, savu līdzjutēju priekšā - tam jābūt ļoti motivējošam faktoram jaunajiem hokejistiem, lai svīstu sporta zalē, apgūtu ko jaunu, kļūstot spēcīgākiem, ātrākiem. Tā būs lieliska iespēja sevi parādīt NHL, KHL skautiem. Tā būs arī lieliska iespēja Latvijai un Rīgai piesaistīt daudz tūristu, tās ir ļoti pozitīvas ziņas, ja valsts var piesaistīt šāda līmeņa sporta pasākumu.

- Latvijas līdzjutēji Jūsu darbu vērtējuši ļoti atzinīgi. Ko varat teikt viņiem par Latvijas hokeja nākotni?

- Ir daudz darbu, kas jāpaveic, bet es redzu, ka ir liela vēlēšanās to darīt. Šobrīd hokeja sistēma Latvijā tiek veidota ļoti veselīga, vienmēr var labāk, bet es redzu mīlestību pret hokeju. Tiks buvētas hokeja halles un viens ir skaidrs - jebkurā gadījumā bērniem hokeja hallē vienmēr būs daudz drošāk, nekā atrasties uz ielas. Ir liela iespējamība, ka ikviens bērns, kurš tiks piesaistīts hokejam izaugs par labu cilvēku, labu sportistu, labu pilsoni un tas ir tā vērts. Tas, ko es iemācījos - cik gan Latvijā ir nozīmīgs hokejs! Tās ir tik labas ziņas, jo līdz ar jauno federācijas vadību, tik daudz jaunas lietas tiks aizsāktas, ir idejas, kā aizvien vairāk piesaistīt bērnus hokejam, kā aizvien skolot trenerus - jo nevar attīstīt bērnu hokeju, ja netiek attīstīta treneru darbība.

Pievienoja: goal46Oriģinālavots: lhf.lv
Reitings 0

Komentāri

Tikai reģistrētie lietotāji var atstāt komentārus IenāktReģistrēties