Vairāk sporta, mazāk reklāmas

20.09.2016 17:39

Vai Eiropas un Ziemeļamerikas U23 izlašu sniegums PK ir pārsteigums?

Pasaules Kauss hokejā rit pilnā sparā, bet pēc pirmajām 6 spēlēm vēl joprojām nav skaidrības par pusfinālistiem. Eiropas un Ziemeļamerikas U23 izlases ir parūpējušās par to, lai turnīrs tiešām kļūtu interesants. Bet, vai tiešām šo izlašu rezultāti ir tik pārsteidzoši?
Foto: Team North America / Twitter

Pasaules Kauss hokejā rit pilnā sparā, bet pēc pirmajām 6 spēlēm vēl joprojām nav skaidrības par pusfinālistiem.

Eiropas un Ziemeļamerikas U23 izlases ir parūpējušās par to, lai turnīrs tiešām kļūtu interesants. Bet, vai tiešām šo izlašu rezultāti ir tik pārsteidzoši? Nedaudz paspēlējoties ar statistiku, ir saprotams, ka nebūt tā nav.

Savelkot PK izlasēs spēlējošo spēlētāju pagājušās sezonas statistiku paveras šāda aina:

Ņemot vērā to, ka vārtsargu statistīka īpaši neatšķiras, ir acīm redzami, ka izteikti vājākā komanda turnīrā ir Čehija, bet ne Eiropa, kā to paredzēja eksperti un tas atspoguļojas arī rezultātos. Ja A grupā ir izteikts līderis - Kanāda un izteikti vājākais - Čehija, tad B grupā, statistikas ziņā, ir stipri vien lielāks blīvums un domāju, ka šobrīd, pēc 3 grupā aizvadītajām spēlēm, izteikt kādas prognozes neņemsies neviens. Iespējams, ka šī vakara/nakts spēles Somija vs Zviedrija un Kanāda vs ASV ieviesīs kādu skaidrību. Īpaši A grupā, kur ASV zaudējuma gadījumā taptu zināmi abi pusfinālisti. Savukārt, B grupas pusfinālisti tiks noskaidroti tikai trešdien - Ziemeļamerika vs Zviedrija un ceturtdien - Krievija vs Somija. Katrā gadījumā, jāsecina vien tas, ka turnīra rīkotāji pievienojot divas mākslīgas izlases ir trāpījuši desmitniekā un ne no statistikas ne no parādīto rezultātu viedokļa nebūtu nekāds pārsteigums, ka kāda no tām vai pat abas spēlēs pusfinālos vai pat finālā.

Pievienoja: agrismOriģinālavots: nhl.com
Reitings +5

Komentāri

Tikai reģistrētie lietotāji var atstāt komentārus IenāktReģistrēties